
The LT5534ESC6#PBF is a high-frequency RF IC with a maximum operating temperature of 85°C and a minimum operating temperature of -40°C. It operates within a supply voltage range of 2.7V to 5.25V and has a supply current of 7mA. The device is packaged in a SC package and is available in cut tape packaging. It is compliant with RoHS regulations but not Reach SVHC compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Analog Devices LT5534ESC6#PBF datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Bandwidth | 2.95GHz |
| Package/Case | SC |
| Max Frequency | 3GHz |
| Min Frequency | 50MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 5.25V |
| Min Supply Voltage | 2.7V |
| Packaging | Cut Tape |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Supply Current | 7mA |
| Termination | SMD/SMT |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Analog Devices LT5534ESC6#PBF to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
