
Common Mode Chokes Dual 1000uH 10kHz 2.2A 0.049Ohm DCR SMD T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the API Delevan CM6460-105 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Core Material | Ferrite |
| Depth | 13.71mm |
| Height | 7.62mm |
| Inductance | 1mH |
| Lead Free | Contains Lead |
| Length | 10.16mm |
| Max Current Rating | 2.2A |
| Max DC Current | 2.2A |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Lines | 2 |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Series | CM6460 |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 25% |
| Width | 13.46mm |
| RoHS | Not CompliantNo |
Download the complete datasheet for API Delevan CM6460-105 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
