Inductor Power Wirewound 0.18uH 10% 10KHz Ferrite 4.62A 0.01Ohm DCR 3519 T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Power |
| Technology | Wirewound |
| Core Material | Ferrite |
| Inductance | 0.18uH |
| Tolerance | 10% |
| Inductance Test Frequency | 10KHz |
| Maximum DC Current | 4.62A |
| Max DC Resistance | 0.01Ohm |
| Case Size | 3519 |
| Product Length | 9.4mm |
| Height | 4.7mm |
| Product Depth | 5.08mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 130°C |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |