The 04025J3R6ABSTR from AVX is a 0402 film capacitor with a capacitance of 3.6nF and a DC rated voltage of 50V. It has a maximum operating temperature of 125°C and a minimum operating temperature of -55°C. The capacitor measures 0.55mm in width, 1mm in length, and 0.4mm in height. It is a ceramic capacitor with a film capacitor type.