The 0603ZC183KAT2A is a ceramic capacitor from AVX with a capacitance of 0.018uF and a DC rated voltage of 10V. It has a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. The capacitor is available in a 0603 package type with dimensions of 0.81mm width, 1.6mm length, and 0.86mm height.