The 0603ZD226MAT2A is a non-polarized ceramic capacitor with a capacitance of 22uF and a DC rated voltage of 10V. It has a maximum operating temperature of 85 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. The capacitor is available in a 0603 package with dimensions of 0.81mm in width and 1.6mm in length, and a height of 1.02mm.