The 1210ZD226MAT2A is a non-polarized ceramic capacitor with a capacitance of 22uF and a DC rated voltage of 10V. It has a maximum operating temperature of 85 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. The capacitor is packaged in a 1210 case with dimensions of 2.5mm width, 3.2mm length, and 2.79mm height. It is a multilayer ceramic capacitor suitable for use in a variety of applications.