The 18123D106MAT2A is a non-polarized ceramic capacitor with a capacitance of 10uF and a DC rated voltage of 25V. It has a maximum operating temperature of 85 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. The capacitor is available in a 1812 package type and has a height of 2.79mm and a width of 3.2mm. It is suitable for use in a variety of applications, including electronic circuits and devices.