The AVX LD20HC102KAB1A is a 2.0uF ceramic capacitor with a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. It has a width of 5mm, a length of 5.7mm, and a height of 3.3mm. This capacitor is rated for 3000V DC and is part of the LD20 series of high-voltage capacitors.