BEL 0ZCJ0100FF2E technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Package/Case | 1206 |
| Hold Current | 1A |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 100A |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Ratings | AEC-Q200 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | 0ZCJ |
| Time to Trip | 300ms |
| Trip Current | 1.8A |