
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4 20Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Depth | 4.5mm |
| Length | 6.71mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | PCB |
| Packaging | Rail/Tube |
| Resistance | 20kR |
| Resistor Type | Cermet |
| RoHS Compliant | No |
| Taper | Linear |
| Technology | CERMET |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10% |
| RoHS | Not Compliant |
