
3382 Series Potentiometer, 100kOhms, +/-30%, 0.05W, +/-500ppm/degC SMD | Bourns 3382G-2-104G
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Actuator Type | Hole for Shaft |
| Package/Case | SMD/SMT |
| Depth | 12.04mm |
| Height | 2.11mm |
| Length | 11mm |
| Linearity | 2% |
| Max Operating Temperature | 120°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Output | RESISTIVE |
| Packaging | Tape and Reel |
| Resistance | 100kR |
| Resistance Tolerance | 30% |
| Resistor Type | Potentiometer |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 30% |
| RoHS | Compliant |
