The 3386Y-DM7-105 resistor is a through-hole component with a maximum operating temperature of 125°C and a minimum operating temperature of -55°C. It has a resistance of 1MR and a tolerance of 10%. The resistor is a cermet type with a voltage rating of 300V.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Through Hole |
| Resistance | 1MR |
| Resistor Type | Cermet |
| Series | 3386 |
| Termination | Pin |
| Tolerance | 10% |
| Voltage Rating | 300V |
| Weight | 0.03oz |
| RoHS | Not Compliant |