Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Bourns CHF12545CBF500L technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 2545 |
| Case Code (Metric) | 3112 |
| Package/Case | Epoxy |
| Depth | 19.2mm |
| Frequency | 1GHz |
| Height | 5.07mm |
| Lead/Base Style | Tab |
| Length | 31.75mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Max Power Dissipation | 500W |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Flanges |
| Package Quantity | 50 |
| Packaging | Tray |
| Resistance | 50R |
| RoHS Compliant | Yes |
| Technology | THICK FILM |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 5% |
| Width | 12.7mm |