Bourns CM322522-270KL technical specifications.
| Package/Case | 1210 |
| Core Material | Ferrite |
| DC Current | 90mA |
| DC Resistance (DCR) | 5R |
| Depth | 2.5mm |
| Height | 2.2mm |
| Inductance | 27uH |
| Length | 3.2mm |
| Max DC Current | 90mA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Q Factor | 30 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 22MHz |
| Series | CM322522 |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 2.52MHz |
| Tolerance | 10% |
| Width | 2.5mm |