Bourns CM322522-390KL technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Package/Case | 1210 |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 80mA |
| DC Resistance (DCR) | 6.4R |
| Height | 2.2mm |
| Height - Seated (Max) | 0.086inch |
| Inductance | 39uH |
| Length | 0.126inch |
| Max DC Current | 80mA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Q Factor | 30 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 20MHz |
| Series | CM322522 |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 2.52MHz |
| Tolerance | 10% |
| Width | 2.5mm |