Bourns CM322522-47NML technical specifications.
| Package/Case | 1210 |
| Core Material | Ferrite, Polymer |
| Current Rating | 450mA |
| DC Current | 450mA |
| DC Resistance (DCR) | 200mR |
| Depth | 2.5mm |
| Height | 2.2mm |
| Inductance | 47nH |
| Length | 2.9mm |
| Max DC Current | 450mA |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 680MHz |
| Series | CM322522 |
| Series Resistance | 200mR |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100MHz |
| Tolerance | 20% |
| Width | 2.5mm |