PLL Clock Driver Single-Element 32-Pin TQFP T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | PLL Clock Driver |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Input Frequency | 130MHz |
| Output Frequency Range | 25 to 130MHz |
| Min Operating Supply Voltage | 3.135V |
| Max Operating Supply Voltage | 3.465V |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Pin Count | 32 |
| Package/Case | TQFP |
| Package Family Name | QFP |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |