Narrow Band Low Power Amplifier, 50MHz Min, 300MHz Max,
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | LCC |
| Continuous Drain Current (ID) | 58mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 8V |
| Gain | 21.8dB |
| Max Frequency | 3.5GHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -45°C |
| Max Power Dissipation | 448uW |
| Max Supply Voltage | 8V |
| Nominal Supply Current | 58mA |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Dissipation | 448mW |
| Reach SVHC Compliant | Yes |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | SMD/SMT |
| RoHS | Compliant |