PCI I/O Accelerators PCI v2.2 32bit, 33MHz Bus Master Interface
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Data Bus Width | 32b |
| Data Rate | 1056Mbps |
| Max Frequency | 33MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Package Quantity | 400 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |