PCI Express Bridges and Switches PCI SWITCH
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Data Bus Width | 32b |
| Max Frequency | 100MHz |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Number of Ports | 4 |
| Operating Supply Voltage | 1V |
| Package Quantity | 40 |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |