Micro Peripheral IC,
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | FCBGA |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Power Dissipation | 1.9W |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Ports | 6 |
| Package Quantity | 84 |
| Packaging | Tray |
| Propagation Delay | 160ns |
| Series | ExpressLane™ |
| RoHS | Compliant |