The CT817FYF-1R5M is a fixed inductor with a nominal inductance of 1.5uH and a tolerance of 20%. It has a maximum operating temperature of 85 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -40 degrees Celsius. The inductor is rated for a maximum current of 3.4A and has a DC resistance of 0.03ohm. It is a general purpose inductor designed for power inductor applications and is available in a through-hole package.