The AL0410A-R39M-N-A is a wirewound RF choke from Chilisin with an inductance of 0.39uH and a tolerance of 20%. It has a maximum DC current rating of 0.68A and a minimum quality factor of 25. The choke is available in a radial lead style and has a product diameter of 4mm.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | RF Choke |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 0.39uH |
| Tolerance | 20% |
| Inductance Test Frequency | 25.2MHz |
| Maximum DC Current | 0.68A |
| Max DC Resistance | 0.32Ohm |
| Minimum Quality Factor | 25 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 280MHz |
| Lead Style | Radial |
| Product Diameter | 4mm |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |