The BBUP00321611151Y00 is a 1206 multi-layer ferrite bead with an impedance of 150 and a tolerance of 25%. It operates within a temperature range of -55 to 125°C. This component is suitable for applications requiring a high level of electrical isolation and noise suppression.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Maximum DC Current | 4.5A |
| Type | Multi-Layer |
| Impedance | 150Ohm |
| Case Size | 1206 |
| Test Frequency | 100MHz |
| Max DC Resistance | 0.02Ohm |
| Tolerance | 25% |
| Height | 1.3mm |
| Product Length | 3.4mm |
| Product Depth | 1.8mm |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |