Power Choke Toroid 9uH 20% 300KHz 4A 12Ohm DCR RDL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | Power Choke |
| Technology | Toroid |
| Inductance | 9uH |
| Tolerance | 20% |
| Inductance Test Frequency | 300KHz |
| Maximum DC Current | 4A |
| Max DC Resistance | 12Ohm |
| Lead Style | Radial |
| Product Length | 15.5mm |
| Product Depth | 15.5mm |
| Height | 9.5mm |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |