RF Choke Wirewound 680uH 10% 796KHz 64Q-Factor 290mA 5.93Ohm DCR RDL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Type | RF Choke |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 680uH |
| Tolerance | 10% |
| Inductance Test Frequency | 796KHz |
| Maximum DC Current | 0.29A |
| Max DC Resistance | 5.93Ohm |
| Minimum Quality Factor | 64 |
| Lead Style | Radial |
| Product Length | 10.16mm |
| Product Depth | 4.6mm |
| Height | 8.89mm |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| RoHS | No |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |