China Resource Microelectronics CRST045N10N technical specifications.
| Polarity | N-Channel |
| Package | TO-220 |
| Drain-Source Voltage | 100V |
| Continuous Drain Current | 120A |
| RDS(on) Typ @ VGS = 10 V | 3.6mΩ |
| RDS(on) Max @ VGS = 10 V | 4.5mΩ |
| Gate Threshold Voltage Min | 2V |
| Gate Threshold Voltage Max | 4V |
| Total Gate Charge Typ | 90nC |
| Input Capacitance Typ | 6722pF |