China Resource Microelectronics SKD503T/CRST045N10N technical specifications.
| Transistor Type | N-Channel MOSFET |
| Drain-Source Voltage | 100V |
| Continuous Drain Current | 120A |
| Package | TO-220 |
| Polarity | N |
| RDS(on) Typ @ VGS=10V | 3.6mΩ |
| RDS(on) Max @ VGS=10V | 4.5mΩ |
| Gate Threshold Voltage Min | 2V |
| Gate Threshold Voltage Max | 4V |
| Total Gate Charge Typ | 90nC |
| Input Capacitance Typ | 6722pF |