
Microprocessors - MPU IC Universal Platfrm ARM9 SOC Prcessor
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Cirrus Logic EP9307-CRZR datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | TFBGA |
| Core Architecture | ARM |
| Data Bus Width | 32b |
| Interface | SPI, USB, Ethernet, UART |
| Max Frequency | 200MHz |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Cores | 1 |
| Operating Supply Voltage | 1.8V |
| Package Quantity | 500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RAM Size | 32b |
| Series | EP9 |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Cirrus Logic EP9307-CRZR to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
