The 0805CS-151XGBB is a surface mount general purpose inductor from Coilcraft with a nominal inductance of 0.15uH and a DC resistance of 0.56 ohms. It has a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -40 degrees Celsius. The inductor is rated for a maximum current of 0.4A and has a self resonance frequency of 920 Hz. It is a dual-ended inductor with a package length of 2.29mm, width of 1.73mm, and height of 1.52mm.