The 0805CS-221XJBB is a surface mount general purpose inductor from Coilcraft with a nominal inductance of 0.22uH and a DC resistance of 0.7 ohms. It operates over a temperature range of -40 to 125 degrees Celsius and has a self resonance frequency of 820 MHz. The inductor is rated for a maximum current of 0.4A and has a quality factor of at least 50. It is available in a 0805 package with a dual-ended terminal placement.