The 0805CS-910XGLD is a surface mount general purpose inductor from Coilcraft with a nominal inductance of 0.091uH and a minimum quality factor of 65. It has a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -40 degrees Celsius. The inductor is rated for a maximum current of 0.4A and has a DC resistance of 0.48 ohms. It is available in a 2.29x1.73x1.52mm package type 0907.