
Inductor Kits & Accessories Power Inductor Kit 0.15-100 uH Values
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | 100 |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max DC Current | 1.9A |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | XFL2005, XFL2006 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20% |
| RoHS | Compliant |