
Inductor Kits & Accessories Power Inductor Kit 0.16-6.8 uH Values
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Lead Free | Contains Lead |
| Max DC Current | 78A |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | XAL7070 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20% |
| RoHS | Compliant |
