Comchip CPDER12V-HF technical specifications.
| Package/Case | 0503 |
| Diode Type | ZENER |
| Min Breakdown Voltage | 13V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bidirectional Channels | 1 |
| Package Quantity | 4000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 1A |
| Peak Pulse Power | 25W |
| Power Line Protection | No |
| Reverse Standoff Voltage | 12V |