Cosel CBS2004824 technical specifications.
| Approvals | CE, cULus, TUV |
| Package/Case | Module |
| Current - Output 1 | 8.4A |
| Depth | 12.7mm |
| Efficiency | 88% |
| Height | 0.5inch |
| Input Current | 4.77A |
| Isolation | Isolated |
| Isolation Voltage | 1.5kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 2.4inch |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Through Hole, PCB |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 8.4A |
| Output Power | 200W |
| Output Voltage | 24V |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CBS |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Weight | 3oz |
| Width | 2.28inch |