Cosel KHEA240F-24 technical specifications.
| Depth | 124mm |
| Efficiency | 94% |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 117mm |
| Max Input Voltage | 264V |
| Min Input Voltage | 85V |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Output Voltage | 24V |
| Min Output Voltage | 24V |
| Mount | DIN Rail |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 10A |
| Output Power | 240W |
| RoHS Compliant | Yes |
| Weight | 900g |
| Width | 50mm |