Cosel LDA30F-12-SN technical specifications.
| Approvals | CSA |
| Package/Case | Module |
| Current - Output 1 | 2.5A |
| Depth | 36mm |
| Efficiency | 77% |
| Height | 26mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 133mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | Panel |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 2.5A |
| Output Power | 30W |
| Output Voltage | 12V |
| Package Quantity | 25 |
| Packaging | Bulk |
| Series | LDA |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Weight | 200g |
| Width | 55mm |