The LEP100F-24-SNRT is a 24V, 4.2A AC/DC power supply module from Cosel. It has an output power of 100.8W and provides 3kV of isolation voltage. The module is packaged in a quantity of 15 and is compliant with RoHS regulations. It measures 46mm in height, 252mm in length, and 85mm in width.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Cosel LEP100F-24-SNRT technical specifications.
| Package/Case | Module |
| Current - Output 1 | 4.2A |
| Height | 46mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Length | 252mm |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 100.8W |
| Package Quantity | 15 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LEP |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Width | 85mm |