Cosel LEP100F-48 technical specifications.
| Approvals | UL, CE |
| Package/Case | 120 |
| Current - Output 1 | 2.1A |
| Height | 32mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 222mm |
| Mount | Panel |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 3.5A |
| Output Power | 100.8W |
| Output Voltage | 48V |
| Package Quantity | 21 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LEP |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Width | 75mm |