Cosel LEP150F-24 technical specifications.
| Approvals | UL, CE, TUV |
| Package/Case | 120 |
| Current - Output 1 | 6.3A |
| Height | 37mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 222mm |
| Mount | Panel |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 6.3A |
| Output Power | 151.2W |
| Output Voltage | 24V |
| Package Quantity | 16 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LEP |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Width | 85mm |