The Cosel LEP150F-24-C is a 24V 6.3A AC/DC power supply module with an output power of 151.2W. It features 3kV isolation voltage and is compliant with lead-free standards. The module is packaged in a quantity of 16 and is suitable for use in a variety of applications. The power supply is RoHS compliant and part of the LEP series from Cosel.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Cosel LEP150F-24-C technical specifications.
| Package/Case | Module |
| Current - Output 1 | 6.3A |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 151.2W |
| Series | LEP |
| Voltage - Output 1 | 24V |