Cosel LEP150F-36-SN technical specifications.
| Approvals | CUL |
| Current - Output 1 | 4.2A |
| Depth | 95mm |
| Efficiency | 86% |
| Height | 51mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 252mm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | Panel |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 4.2A |
| Output Power | 151.2W |
| Output Voltage | 36V |
| Package Quantity | 10 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LEP |
| Voltage - Output 1 | 36V |
| Weight | 490g |
| Width | 95mm |