Cosel LEP240F-36-S technical specifications.
| Package/Case | Module |
| Current - Output 1 | 6.7A |
| Height | 42mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 222mm |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 241.2W |
| Package Quantity | 10 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LEP |
| Voltage - Output 1 | 36V |
| Width | 95mm |