Cosel LFA50F-12-J1 technical specifications.
| Package/Case | Module |
| Current - Output 1 | 4.3A |
| Height | 23mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 132mm |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 51.6W |
| Package Quantity | 50 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | LFA |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Width | 50mm |