Cosel LFA50F-15-C technical specifications.
| Package/Case | Module |
| Current - Output 1 | 3.5A |
| Height | 23mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Length | 132mm |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 52.5W |
| Series | LFA |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Width | 50mm |