Cosel LFA50F-24-J1Y technical specifications.
| Package/Case | Module |
| Current - Output 1 | 2.1A |
| Height | 23mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 132mm |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 50.4W |
| Package Quantity | 50 |
| Series | LFA |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Width | 50mm |