The Cosel NAM-06-471-D is a 250V 6A EMI/RFI filter with a capacitance of 470pF. It features lead-free construction and screw termination. This filter is designed for use on DIN rail and is compliant with RoHS regulations.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Cosel NAM-06-471-D technical specifications.
| Capacitance | 470pF |
| Package/Case | 100 |
| Current Rating | 6A |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 50uA |
| Package Quantity | 32 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | NA |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating (AC) | 250V |
| DC Rated Voltage | 250V |