The Cosel PMA15F-5-T1N is a 5V 15W AC/DC power supply with a single 3A output. It has an isolation voltage of 3kV and is manufactured with lead-free materials. The supply measures 78mm in height, 103mm in length, and 31mm in width. It is available in packages of 40 units.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Cosel PMA15F-5-T1N technical specifications.
| Current - Output 1 | 3A |
| Height | 78mm |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 103mm |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 15W |
| Package Quantity | 40 |
| Series | PMA |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Width | 31mm |